W  długim okresie tylko innowacyjność zapewnia firmie wzrost i przetrwanie.  Dlaczego? Otóż gdy innowacyjność zamiera, na rynku robi się coraz ciaśniej --  konkurowanie ogranicza się do podstawowych wymiarów: obniżania cen i podnoszenia  jakości. Tymczasem rozwijanie firmy polega na eksperymentowaniu i otwieraniu  nowych przestrzeni rynkowych. Chcesz mieć dużo dobrych pomysłów? Stwórz  organizację, która potrafi przejmować wiedzę od innych, sprawnie generować nowe  idee i testować rozwiązania szybko i tanio. Nie szukaj magicznej formuły  gwarantującej sukcesy innowacyjnych pomysłów. Szukaj systematycznych metod --  mechanizmów tworzenia innowacyjnych rozwiązań.
Książka  stanowi zbiór artykułów, które w wersji oryginalnej zostały opublikowane w  Harvard Business Review, czasopiśmie cenionym przez menedżerów, zarządzających,  przedsiębiorców i elity naukowe na całym świecie. Autorzy prezentowanych tu  artykułów należą do najbardziej twórczych umysłów i najbardziej doświadczonych  ekspertów w dziedzinie zarządzania innowacją. Skorzystaj z ich wiedzy i  umiejętności.
Dowiedz  się:
  - Jak znajdować nowe rynki: sześć metod używania znanych informacji w nowy     sposób.
- Jak przejmować od innych dobre pomysły: proces wiodącego użytkownika w     korporacji 3M.
- Jak stworzyć organizację, która ciągle proponuje i testuje nowe pomysły:     wdrażanie cyklu wymiany wiedzy w firmie.
- Jak bezpiecznie wdrażać innowacje: tworzenie wyjątkowo użytecznych     produktów i ustalanie najlepszej ceny sprzedaży.
- Co jest źródłem innowacji w firmie: łączenie ludzi, procesów i wartości w     innowacyjną organizację.
- Jak czynić zwykłe produkty unikalnymi: nowa metoda pozycjonowania oferty     firmy.
- Jak wprowadzać innowacje z pożytkiem dla społeczeństwa: nowy model     partnerstwa publiczno-prywatnego.
- Jak rozwijać produkty szybko i tanio: nowe metody testowania innowacji w     motoryzacji i farmacji.
Ten  zbiór artykułów zawiera studia przypadków, analizy ekspertów i wiele przykładów  skutecznego i nieskutecznego zarządzania innowacją. To lektura obowiązkowa dla  każdego, kto chce nadążać za szybkimi zmianami sytuacji w firmie i jej  otoczeniu.
 Egzemplarze  powystawowe - mogą zawierać zbite rogi, rozdarcia,  przybrudzenia,rysy.