Dotychczas spokojną wioską wstrząsają dramatyczne wydarzenia – ktoś lub coś w makabryczny sposób zabija zwierzęta gospodarskie. Do rozwiązania sprawy zostaje wezwany z Tokio ekscentryczny detektyw nazwiskiem Inugami, który specjalizuje się w dochodzeniach z udziałem kemono – tajemniczych istot, które do złudzenia potrafią udawać ludzi.
Członkowie Agencji ds. kemono przybywają do Kioto w poszukiwaniu lisów, które mogłyby przybliżyć im przeszłość Inari. Na miejscu spotykają się z działającą w ramach Biura Bezpieczeństwa Publicznego Policji jednostką Genji... do której należą wyłącznie ludzie! W dodatku ich przywódca najwyraźniej żywi szczególną nienawiść do jenotów. Członkowie oddziału również planują zinfifiltrować kryjówkę kiotyjskich lisów, lecz najpierw proponują grupie Kabane przyjacielski pojedynek. Czy jednak współpraca między kemono i ludźmi jest w ogóle możliwa...?
Gatunek: detektywistyczny, horror/thriller, komedia, moce nadprzyrodzone, przygodowy, shonen; demony, detektywi, dorośli bohaterowie, policja, posiada anime, silna bohaterka, silny bohater, tajemnica, yokai
Kategoria wiekowa: 14+