Zapisz się na nasz newsletter
i bądź zawsze na bieżąco!

Produkt został dodanydo przechowalni

Religia chrześcijańska

Leon XIV. Dokąd zmierza papież?

Leon XIV. Dokąd zmierza papież?
Nasza cena: 28,98 PLN
Cena detaliczna: 42,90 PLN Oszczędzasz: 32% (13,92 PLN)
Autor:Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania:2025
Ilość stron:204
Oprawa:Miękka
EAN: 9788327746764
Status: dostępny

Quo vadis, Leo XIV?

Dokąd zmierzasz, Leonie XIV?

Czy pontyfikat pierwszego w historii papieża z USA będzie kamieniem milowym w dziejach Kościoła, podobnie jak pontyfikat jego imiennika Leona XIII?

Jakie myśli przewodnie i kierunki działań papieża można wyróżnić po pierwszych miesiącach na Stolicy Piotrowej?

8 maja 2025 roku nad dachem Kaplicy Sykstyńskiej uniósł się biały dym. Kardynałowie zgromadzeni na konklawe dokonali wyboru 267. papieża, którym został Amerykanin – Robert Francis Prevost, augustianin.

Tomasz P. Terlikowski, od początku śledzący bacznie pierwsze kroki Leona XIV i wsłuchujący się uważnie w jego wypowiedzi, przybliża sylwetkę kolejnego Następcy św. Piotra i zastanawia się, które kwestie są i będą dla Ojca Świętego kluczowe w jego posłudze. To nie tylko książka o papieżu, ale również o czasach zmian, których doświadczamy, i o rerum novarum – rzeczach nowych, które w dzisiejszym świecie mogą znaczyć coś innego niż w czasach Leona XIII.

Światłem i mocą Ducha Świętego budujmy Kościół oparty na miłości Boga i będący znakiem jedności, Kościół misyjny, który otwiera ramiona na świat, głosi Słowo, pozwala, by go niepokoiła historia, i który staje się zaczynem zgody dla ludzkości. Razem, jako jeden lud, jako fratelli tutti, idźmy ku Bogu i miłujmy się wzajemnie.

Fragment homilii Leona XIV podczas mszy św. inaugurującej pontyfikat

Dr Tomasz Terlikowski, filozof i teolog, publicysta, tłumacz, pisarz i działacz katolicki. Przewodniczył komisji do zbadania sprawy o. Pawła M. w zakonie dominikanów. Był . redaktorem naczelnym portalu oraz redaktorem naczelnym i dyrektorem programowym Telewizji Republika. Autor wielu książek, .: Rozdzieleni bracia. Szeptyccy, historia Polski i Ukrainy, Franciszek Blachnicki. Ksiądz, który zmienił Polskę, Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Sumienie polskiego Kościoła. Od stycznia 2025 jest gospodarzem „Porannej Rozmowy” w RMF FM.


Kontakt ze sklepem

Księgarnia internetowa BookSale.pl
ul. Lubelska 56A
21-100 Lubartów


Telefon: +48 531 947 666
Email: bok@booksale.pl