Zapisz się na nasz newsletter
i bądź zawsze na bieżąco!

Produkt został dodanydo przechowalni

Zarządzanie

Mentoring w karierze menedżerskiej kobiet

Mentoring w karierze menedżerskiej kobiet
Nasza cena: 80,42 PLN
Cena detaliczna: 99,90 PLN Oszczędzasz: 19% (19,48 PLN)
Autor:Małgorzata Adamska-Chudzińska
Rok wydania:2025
Ilość stron:268
Oprawa:Miękka
EAN: 9788320826401
Status: dostępny

Pomimo wieloaspektowych korzyści biznesowych płynących z obejmowania przez kobiety stanowisk menedżerskich wciąż obserwowana jest wyraźna niedoreprezentacja kobiet w zarządzaniu.
Autorki prezentowanej monografii wykazały, że uczestnictwo menedżerek w relacji mentoringowej ma potencjał stymulujący wieloaspektowy rozwój kariery.
Właściwie realizowany mentoring stwarza możliwości niwelowania organizacyjnych i indywidualnych barier utrudniających pokonywanie kolejnych etapów zaawansowania kariery, u źródeł których leżą stygmatyzujące stereotypy i narzucane kulturowo role płciowe.
Mentoring został w książce ujęty w szerszym wymiarze różnorodnych działań mentora sklasyfikowanych w postaci wsparcia zawodowego i psychospołecznego.
Zaprezentowano też wyniki badań nad zależnością między mentoringiem a karierą menedżerską kobiet, w których uwzględniono aspekt samoświadomości menedżerek w obszarze zawodowym oraz moderującą rolę zdominowania środowiska zawodowego przez jedną z płci.


Kontakt ze sklepem

Księgarnia internetowa BookSale.pl
ul. Lubelska 56A
21-100 Lubartów


Telefon: +48 531 947 666
Email: bok@booksale.pl